Výmarský ohař krátkosrstý / Chovatelská stanice výmarských ohařů Sirius Nova

Other languages Sirius Nova Facebook
Výmarský ohař O nás

Sirius Nova znamená - "nová psí hvězda". Výmarský ohař od nás bude hvězdou na poli výstavním i pracovním, ale hlavně a především bude hvězdou vašeho srdce.
Prvního výmarského ohaře jsem si pořídila krátce po 18tých narozeninách, tudíž do roku 2013 jsou již po mém boku plných 13 let. Od samého počátku se snažím ve svém chovu zaměřit na příliv cizí krve. Podařilo se mi před devíti lety importovat z UK psa Sireva Drake. Psa, který se ještě za svého života stal živoucí legendou. Stal se absolutně nejúspěšnějším psem všech plemen za rok 2006.
Výmarský ohař nikdy nebyl příliš úspěšným výstavním psem v ČR, ale díky Drakovu vlivu se toto začalo měnit a mnoho jeho potomků kráčí úspěšně v jeho stopách. V mém chovu hodlám dále stavět na jeho krvi a neustávám v hledání vhodných krycích psů /či importu fenek/ i kdyby to znamenalo dalekou cestou po celé Evropě či import z druhého konce zeměkoule. Vždyť co je špatného na tom chtít jen to nej.
Naši výmarští ohaři nežijí v kotci, mají svůj vlastní psí pokoj /s trofejemi, sedačkami a televizí / s přístupem na svojí část zahrady.
Štěňátka u nás jsou dopředu plánována a majitelé pečlivě vybíráni. Malí výmaráci se rodí v našem obývacím pokoji, kde mají dalších 14 dní nepřetržitý 24hodinový dohled, dále se přesouvají do hracího pokoje a pokud tomu počasí přeje, tak mají i venkovní štěněčí výběh. Jsou zvyklá na klasický chod domácnosti a podstupují předpřípravu na výstavy, dále i na lovecký výcvik. Jak majitele povede dál svojí malou hvězdičku je jen a jen na něm.
Pokud chcete štěně z nejúspěšnější chovatelské stanice v ČR, tak jste na správné adrese. Budeme se těšit na vaše dotazy.

NAŠE TROFEJE

Made by Eva Černohubová - tvorba webpvých stránek pro chovatele, fotografování zvířat, tvorba reklamní grafiky

návštěv

free counters